2013. április 30., kedd

Csanádpalotai Scrap Klub - Anyák napi mini album készítés

Április 27. volt az első, igazi, alkotós napunk a Scrap Klubban. Nagyon jól éreztük magunkat! És ráadásul Kriszta is velünk tartott, aki ős-scrapper, legalábbis az én szememben! Hihetetlenül jó volt a hangulat! Köszönöm, hogy eljöttetek! Két hét múlva folytatjuk ám! ;)

Addig is nézzétek meg, milyen alkotások születtek a Klub háza tájékán!

Próbálom magam utolérni, így most csak képeket mutatok. Legközelebb igyekszem bővebb lenni, hiszen nagyon sok mindenről kell írnom! Már feltéve, ha nem felejtem el! ;)










 És íme néhány elkészült alkotás! Nagyon ügyesek ám ezek a lányok!










2013. április 17., szerda

Anyák napi mini

Az elmúlt másfél hét során alapítottam egy scrapbook klubot nálunk, Csanádpalotán. A csoportban jelenleg 13 aktív tag van, de remélem, többen kedvet majd hozzá! Tagjaink sokan helybéliek, de vannak Makóról és Szegedről is sorainkban. A klub és maga a scrapbook népszerűsítése érdekében mindent bevetek! Felkértek egy kiállításra is, amire természetesen azonnal igent mondtam! Szeretném vinni a kis csapatom is erre a kiállításra, hogy mindenki lássa: ez könnyen tanulható, elkészíthető a teljesen kezdők számára is. Maga a kiállítás egy hónap múlva esedékes, amire igaz, csak két munkadarabot fogunk tudni elkészíteni (kéthetente alkotunk). Viszont nem ez a fontos, hanem az, hogy ott leszünk! Mi leszünk! Mi, akik ismerjük egymást, és együtt mutatjuk be ezt a hobbit, a mi kis közösségünknek (3000 fő)! Ez által is egy kicsit megpróbáljuk összehozni az embereket, hogy még jobb közösség legyünk!

Az első munkadarab, amit készítünk, egy anyák napi mini album lesz. Nem albummal akartam indítani, de mivel sokan szeretnék meglepni az anyukájukat, nagymamájukat, anyósukat, így egy egyszerű, de mutatós darabot készítettem, ami már nagyon tetszik mindenkinek! Természetesen nagyon sok alaptechnikát fogunk vele elsajátítani, ezért tényleg csak egy egyszerű albumka lett!

Próbáltam olyan eszközöket, alapanyagokat használni, ami a klubtagoknak is van. Egy kicsit nehezen fogtam magam vissza, hogy ezt-azt még ne tegyek hozzá, ami valljuk be: szinte sikerült is! ;) Azért szinte, mert dekortapaszt tettem rá! 
 Felhasználtam:
Bo Bunny - Gabrielle collection
Rainbow Kata Anyák napi készlet - felirat
TH vintage photo
újságpapír
lyukasztó: virág, levelek, saroklyukasztó
pecsét
dekortapasz
csipkék
miltonkapocs
3D kiemelő kocka
tűzőgép
kontúrmatrica





Köszönöm, hogy erre jártál!
E

2013. április 11., csütörtök

2013-2014-es naptár vintage stílusban

Már egy jó ideje motoszkált bennem a tény, hogy naptárt szeretnék készíteni, de valahogy nem tudtam csak januártól decemberig tartó naptárban gondolkodni. Mivel már március van, ezért úgy voltam vele, hogy majd jövőre. Viszont a férjem felvetette, miért ne lehetne osztott?! Azaz áprilistól márciusig készíteni. És miért ne lehetne? Ezért, a hagyományokkal szakítva, áprilisától márciusig tart a mi naptárunk!

A gyerekeimről, és a családról tettem bele képeket, melyeket 2012. augusztusától válogattam bele. A fotókat nem időrendi sorrendben használtam fel hozzá, hanem ahogy az ihlet "jött"! :)
Két okból is nagyon kézenfekvő az áprilisi kezdés: 1. itt a Húsvét a nyakunkon 2. a G45 Once upon a springtime készlete tipikus tavaszi készlet. (Nagyon szeretem ezeket a papírokat!)
A papírokat nagyon gyönyörű tavaszias színek és minták teszik igazán különlegessé!



Felhasználtam:
G45 Once upon a springtime - pippi.hu
Yabo naptáralap - yabo.hu
chipboard számok - scrapfellow.com
Tim Holtz vintage photo tinta - scrapbook.hu
gyöngytoll cream színben - scrapbook.hu
3D kiemelőkocka - rayher.hu
kaparós matrica - rayher.hu
dekortapasz - scrapbook.hu
horgolt virág - ajándék
öntapadós kristály - ajándék
lapkés lyukasztó - rayher.hu
saroklyukasztó - printker.hu
csipkék
gyümölcsfagyi gombkészlet - scrap-kreatura.hu
arany és kék hímzőfonal
virágok - rayher.hu
matrica
mintavágó olló
saját pecsét
inda mintás pecsét klt - scrapbook.hu

A naptár nem igényelt túl nagy tervezést, hiszen csak a borítóját kellett jó alaposan, illetve egy elrendezést kellett megterveznem, a belső oldalakhoz. Azért csak egy tervvel dolgoztam, mert azt oda-vissza tükrözve is tudom használni, ami még egységesebbé teszi az egész naptáram. Az oldalak különlegessége a dekorációk folyamatos változtatásában rejlik. 
Fontos: minden papírdarabot, felragasztás előtt, jó alaposan körbetintáztam. Így öregítve azt. Továbbá 10 cm x15 cm-es képeket használtam.


A naptár borítójára a könyvet ábrázoló képet vágtam ki, amely köré indát ábrázoló szegélyt helyeztem, melyek a lap lehulló szegélyei voltak. Ugyanezen papírból vágtam ki hozzá a virágokat, nyuszikat és a tündért, amiket egységesen 3D kockával emeltem ki. Ezeket olyan helyekre tettem, ahol kisebb-nagyobb foltokban kitűnt az alap, fekete színe. A dátumok is átellenes sarokba kerültek, egy-egy elválasztójellel. Így közrefogva a könyvet, ami a mi történetünket meséli el, átvitt értelemben. :)
A jobb felső sarokban látható virágokra lepkéket lyukasztottam a maradék papírokból. (Érdemes félretenni ezeket a kisebb-nagyobb darabokat, mert sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükség! Én legalábbis mindent őrzök!)
A naptárt, ha "lejár" albumként fogom eltenni, kezelni, ezért került a borító hátoldalára a tündéres vers első 6 sora. Amúgy kimondottan illik az album témájához, és természetesen gyerekvers!

Április
A választott háttérpapírt saroklyukasztóval mintáztam, méghozzá úgy, hogy a papírtartót levettem róla. A lyukasztót fejjel lefelé tartva használtam, hogy lássam, miként és hová lyukaszt.  A mintát a papír széléhez igazítottam, és végiglyukasztottam. Ezáltal gyönyörű csipkeszegélyem lett! (És még csak nem is kellett bordűrlyukasztót se venni, hogy ilyen gyönyörűséges csipkét tudjak készíteni! Mellesleg körlapból saját tortacsipkét is tudok készíteni!)
A kép és a hónap találkozásához egy kis papírcsíkot tettem, amire dekortapaszt és egy horgolt virágot ragasztottam, ami közepébe öntapadós kristályt tettem. Az átellenes sarokban szintén dekortapaszt  alkalmaztam, amire lepkét lyukasztottam. Címként a Remember felirat szolgál, de ezen felül egy Beautiful feliratot is elhelyeztem az oldalon.

Május
Itt már a feliratot kézzel írtam, és a gombba hímzőfonalat fűztem.

Június
Az öcsém és a húgom, Balázs és Eszter, valamint Hannácska, Eszter kislánya, valamint a fiaim közös fotója.
Készítettem egy sk gombot, amihez egy átlátszó gombot és egy lehulló mini papírdarabkát használtam fel. Formára vágtam, betintáztam és folyékony ragasztóval rögzítettem a gomb aljára.

Július
Az alappapírt indás szegélypecséttel pecsételtem. A kép körül gyönyörűen kirajzolódik a pecsétminta!
Rájöttem, imádom a kaparós matricát! Gyönyörű és egyszerű a kezelése! A megfelelő helyre illesztve csak át kell kaparni a választott mintát, és már kész is a dekoráció! Nagyszerű találmány, ugye?! :) 
A matricával átellenes sarokban, egy papírcsíkot helyeztem el. melyet mintavágó ollóval díszítettem. Erre került a cím, valamint a hónap és a dekorációk találkozási pontjára egy virág, melybe gyöngytollpöttyöt tettem a bibe helyére.

Augusztus


A választott alap alá egy anyagában vastagabb csipkét tettem. Erre jött az alap, majd ismét egy csipke, csak ez most sokkal könnyebb, vékonyabb, mint az előző, s végül a kép következett. A kép és a csipke találkozására, dekortapaszt ragasztottam (másik nagy kedvencem!), amire a cím került. A hónap és a rétegek találkozására itt most gombot tettem, mint ahogy a jobb felső saroknál is.

A naptár utolsó oldalára került a vers befejező 6 sora. Ezt csak két, egyszerű, kaparós matricával díszítettem. A borító hátoldalára került a saját pecsétem, egy lepke és 2 indás matrica.

A további hónapok hasonlóan épülnek fel, ugyanezen technikák felhasználásával. Így ezekről már csak képet mutatok.

Szeptembertől márciusig
 







Köszönöm, hogy erre jártál!
További szép napot!
E

2013. április 4., csütörtök

Anya album

Biztos emlékeztek erre az albumomra, amit most hoztam. Tavaly már mutattam! Viszont most egy kicsit átdolgoztam, megtöltöttem emlékekkel, képekkel, és mivel megígértem, hogy bemutatom készen (ugye Anett?!), így most publikálom is! A róla készült cikk az alkotós blogon is olvasható.


Tavaly augusztusban született a harmadik kisfiam. A nyarat, mivel elég meleg volt (az évszázad legmelegebb nyara), nagyon nehezen viseltem! Minden nehéz volt már ekkor, ezért nem sok mindent tudtam itthon tenni. Ez nagyon frusztrált! Ezért le kellett magam kötnöm valamivel. Elhatároztam tehát, hogy előveszem a scrappes cuccaim! Megjegyzem, ahhoz se volt sok kedvem, de muszáj volt már valamit csinálnom! Régóta terveztem már, hogy elkészítem az anya albumom, amihez most elérkezettnek láttam az időt.

A gyerekeimről készült 3 hetes képek annyira egyformák, hogy rajtam kívül senki, még az apjuk se tudja őket megkülönböztetni! Ráadásul az édesapjuk is ugyanígy nézett ki 6 hetes korában. Ezért biztosra vettem, hogy a legkisebb se fog kilógni a sorból. És bizony, nem tévedtem!

Az album színeit tekintve nyári színeket alkalmaztam, amihez találtam egy fantasztikus papírkészletet, ami kimondottan tavaszi-nyári készlet. Nagyon szeretem a romantikus és virágos mintákat, ezért kimondottan csak ilyeneket használtam belőle. No meg, mivel magamnak készült, így abszolúte nem férfiasra terveztem, ha már én vagyok az egyetlen nő ebben a családban! Nem igaz? :D




Felhasználtam:
Anya betűalbum - yabo.hu
DCWV Spring fling & summer days klt.+alapkarton
Chipboardok, betűkészlet - scrapfellow.com
Sk virágok
ajándékba kapott papír és horgolt virágok
szalagok - scrapbook.hu
matricák - szintén ajándék
gyöngytoll - scrapbook.hu
gyöngyök - rayher.hu
lepkés mintalyukasztó - printker.hu
Tim Holtz tinták - vintage photo és brushed corduroy - scrapbook.hu
dekortapasz - scrapbook.hu
csillag kapocs - yabo.hu
címke - yabo.hu
óra fémdísz - pippi.hu
akril félgyöngy - rayher.hu
öntapadó strassz - rayher.hu

Az albumot első lépésként megterveztem, mert szeretem előre látni, hogyan fognak a papírok illeszkedni egymáshoz, ill. miként fog kinézni egy-egy oldal. Az albumalap széleit körbetintáztam Tim Holtz brushed corduroy nevű tintájával, s majd csak ezután válogattam ki az oldalpárok papírjait. A választott színes kartonokon körberajzoltam az alapot. Fontos, hogy színoldalával felfelé legyen, hogy tökéletesen illeszkedjenek egymáshoz! Az esetlegesen visszamaradt vonalakat könnyen el tudjuk tüntetni, ha körbetintázzuk a papírok széleit. Ezt nevezzük öregítésnek. Ezzel a lépéssel igazán elegánssá tehetjük, továbbá mélységet is adhatunk az oldalaknak. Folyékony ragasztóval szeretek dolgozni, ami azért is nagyon jó, mert ha visszapödröm a lapok szélét, és még úgy látom, kellene még egy kicsi, akkor könnyebben tudom  továbbpödörni. Így fokozhatjuk az öregítés hatását.

A borítón egy feliratot helyeztem el, amelyet egy sötétebb papírral emeltem ki úgy, hogy alá ragasztottam. A felirat fölé virágot, alá lepkét és dekortapaszt  tettem. A címet kétféleképpen helyeztem el rajta, méghozzá chipboard és a saját kézírásom segítségével. Ezek szervesen kapcsolódnak az albumalap jelentéséhez.

Az A betű belső oldalára egy idézetet tettem, melyeket kis papírcsíkokra írtam. Alatta egy banner látható a "Happiness" felirattal.
A mellette lévő oldalra is idézetet tettem, amit egy alapkartonra írtam. A papírdarab mind a 4 sarkát saroklyukasztóval és lepkével tettem még elegánsabbá. Fontosnak tartottam, hogy a gyerekeim keze nyom ais benne legyen az albumban, ezért az idézet alá címkéket tettem, melyekre ők rajzoltak egy-egy parányi emléket. Az N betű szárát alól és felül is díszítettem még egy felirattal, virággal és lepkével.

1. - 2. oldal
A következő oldalon is hasonlóképp jártam el, mint az előzőnél, csak ide leporelló albumot helyeztem, melyek további családi képeket, emlékeket őriz. A minialbumot egy szalaggal átkötve ragasztottam a helyére. Címet is helyeztem el rajta, ami igazán magáért beszél! Family - Live in the moment. 
Az album lapjait 7x9 cm-es lapokból állítottam össze. Mind a 4 sarkát saroklyukasztóval díszítettem. Egy 2,5 cm-es viráglyukasztóval készítettem hozzá összekötő elemeket. A fotók sarkait levágtam, hogy kiemeljem a képet és az alapot egyaránt.
Természetesen a leporelló alá is lehet különböző tag-eket rejteni. 
3. oldal

 



A 4. oldalon, az elsőszülött fiam, Botond látható. A kép alá egy szalagot ragasztottam, és masnit kötöttem rá, melynek közepébe matricát ragasztottam. A képet két papírral is kiemeltem. Közvetlen alá egy mintás, az alá pedig egy alapkartont tettem. Ezeket is úgy ragasztottam fel, hogy alá különböző tag-eket lehet tenni. A kép átellenes sarkaiba kontúrmatricákat tettem, majd egy lepkét tettem a kép jobb felső sarkába. A szalag alsó szélére kommentcímke került, melyre a kisfiam neve és kora került. Az Y felső szárába plusz dekorációként egy virágot tettem.
4. oldal
Az 5. oldalt is hasonlóképpen készítettem el, mint a negyediket. Ezen a képen Hunorom látható. A fotót itt két bracket formával emeltem ki, melyeket alapkartonból vágtam ki. Ez alá is lehet tag-et tenni. A kép átellenes sarkaiba virágokat tettem. A horgoltak közepébe strasszokat, míg a papírvirágok közepébe akril félgyöngyöt ragasztottam.

5. oldal
A hatodik oldalon Csongor látható. Ez az oldal is hasonló az előző kettőhöz, utalva arra, hogy nagyon-nagyon hasonlítanak egymásra. Annyi a különbség itt, hogy nem szalagot, hanem matricát ragasztottam a kép alá. A képet itt is bracket formával emeltem ki, mely alá egy elcsúsztatott, belülről kivágott, bracket forma kerete látható. Ennek a belsejéből származik az előző oldalon látható bracket forma. A kép alatt közvetlen csillámos papír van, amit nem lehet jól ragasztani. Ezért az egyik sarokban a virágokkal és a matricával fixáltam, míg a másikban egy yabo csillag kapoccsal. Egyszerűen belekalapáltam a csillagot az albumalapba. Tökéletesen tart! :D
Csíkokra írt kommentek, hatszög chipboardok, lepkék és virág használatával tettem még különlegesebbé ezt az oldalt.
6. oldal
Sikerült megtalálni apánk 6 hetes képét, ezért a számára fenntartott oldalon kapott helyet, a borító hátsó oldalán. A képet vintage photo tintával kezeltem, mely alá semmilyen alátétet nem tettem, ugyanis ezt csak dekortapasszal akartam kiemelni. A tapasz és a kép találkozásánál, a jobb alsó sarokban, egy yabo címkét helyeztem el, melyre a fotó készítésének dátumát és apánk életkorát írtam. Dekorációs céllal került ide még a saját pecsétem is, melyet mintás kartonra nyomtam, és mintavágó ollóval vágtam ki.
Hátsó borító
Nagyon jó emlék lett a kis klónjaimról és az apjukról! Örömmel lapozgatják már most is!